a

Lorem ipsum dolor sit amet, consecteturadip iscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore sit.

Image Alt

Awake Hakkında

BİZ KİMİZ?

AWAKEE Coffee & Espresso 2014 yılında İzmir’in ilk Üçüncü Nesil Kahve Dükkânı olarak Alsancak 1381 Sokak’ta ilk şubesini açmıştır. Amacımız misafirlerimize kişiye özel bir deneyim yaratırken; arzu ettikleri her yerde kahvemize ulaşmalarını sağlamaktır. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kahve tedarikçilerinden temin ettiğimiz kahve çekirdeklerimizi misafirlerimize sunuyoruz. Günlük rutin içerisinde nefes alınabilecek anlar yaratmak, bu anlarda en lezzetli ve en kaliteliyi sunmak AWAKE ailesinin en öncelikli görevidir.

HER NESİL KAHVE

a

1960’lı yılların başında hazır toz kahvelerin ortaya çıkması ile evde ya da ofislerde rahatlıkla hazırlanabilen paketli kahvelerin yükselişinin yaşandığı zamanlardır.

1960lar’ın sonunda global büyük kahve zincirlerinin ortaya çıkmasıyla kahvenin bir sosyalleşme aracı olarak görüldüğü, tat ve kalitenin çok da önemli olmadığı zamanlardır.

1990lar’la birlikte tüketicilerin bilinçlenmesiyle kahvenin nereden geldiği, nasıl kurutulduğu, nasıl ticaretinin gerçekleştiği, nasıl kavrulduğu ve nasıl demlendiği ile ilgilenen bir tüketici yapısı oluştu. Değişik demleme şekilleri ile kişiye özel bir tat profili yaratabilen üçüncü nesil kahve, kaliteli çekirdekleri ile tüketiciler için kahveye saygı gösterilen bir akım olarak ortaya çıkmıştır.